PNA18: Czy masz osobowość przedsiębiorcy?

Czy, aby odnieść sukces, musisz mieć jakieś konkretne cechy charakteru lub osobowości? Co powoduje, że jedni świetnie zarabiają i są popularnymi w świecie biznesu, a innym po prostu nie wychodzi?

Czy badania naukowe mogą nam dać odpowiedź? I najważniejsze – czy my również możemy mieć osobowość przedsiębiorcy i odnosić sukcesy? Jak nad tym pracować?

W tym odcinku podcastu rozmawiam z Małgorzatą Pawlińską, która jest psychologiem. Zaczynała karierę zawodową jako księgowa, a potem realizowała swoje marzenie o byciu psychologiem i skończyła studia psychologiczne i szkołę coachingu. Przez 10 lat pracowała dla innych biznesów, a od dwóch lat rozwija własny, w którym wspiera kobiety biznesu.

Małgosia jest też studentką pierwszej edycji mojego kursu „Kurs Online w 30 Dni” i po jego zakończeniu opracowała swój własny kurs “Zostań menadżerką swojego życia”, na który w pierwszej edycji zapisało się aż 298 osób! Kurs był wielkim sukcesem i pomógł bardzo wielu kobietom odnaleźć siebie, spojrzeć na siebie trochę bardziej przychylnym wzrokiem. Bo, jak wiemy, to my jesteśmy naszymi najbardziej zaciekłymi krytykami.

Widząc, jak wiele blokad natury psychicznej mają przedsiębiorcze kobiety, chciałam podzielić się z Tobą wiedzą Małgosi.

Posłuchaj tego odcinka:

Zasubsrybuj ten podcast w iTunes lub Stitcher

W tym odcinku:

 • czy jest coś takiego jak osobowość przedsiębiorcy?
 • jakie są cechy wspólne przedsiębiorców, którzy odnoszą sukces?
 • co zrobić, jeśli sama siebie zbyt surowo oceniasz?
 • jak utrzymać motywację?
 • jak rozwijać odporność na porażki?
 • co zrobić, aby się nie wypalić?

Kliknij prawym przyciskiem, aby ściągnąć podcast jako plik MP3.

Ciekawostki, linki wymienione w odcinku:

Jak najlepiej słuchać podcastów:

Jeśli czujesz, że chciałabyś lepiej wykorzystać swój czas i słuchać w czasie wykonywania innych czynności (t.j. sprzątanie, jazda samochodem czy w czasie uprawiania sporu) obejrzyj filmiki z instrukcjami „krok po kroku”:
 
jak słuchać podcastów

Zadaj mi pytanie:

Chcesz zostawić mi wiadomość głosową lub pytanie, na które odpowiem Ci w jednym z odcinków podcastu? Nagraj ją tutaj:

Zostaw mi wiadomość głosową

Zostaw mi recenzję:

Jeśli chcesz, aby również inne kobiety chcące rozwinąć swój biznes online odkryły ten podcast, zostaw mi recenzję w iTunes. Dzięki temu podcast będzie wyżej w rankingach i dotrze do większej liczby osób. Zostaw mi recenzję tutaj:

Kliknij, aby ocenić podcast „Po Nitce Ariadny”

Zasubskrybuj:

Jeżeli podoba Ci się ten podcast, to zasubskrybuj, aby nie przegapić żadnego odcinka:

 • iTunes – dla użytkowników iPhone’ów i iPad’ów
 • Stitcher – pobierz aplikację Stitcher dla Androida i innych modeli telefonów

Transkrypt podcastu:

Tutaj możesz ściągnąć transkrypt tego odcinka podcastu Po Nitce Ariadny jako plik PDF

18 komentarzy:
 1. Alex
  Alex says:

  Bardzo lubię Twoje podcasty i cenne rady. Sporo się od Ciebie nauczyłam. Zaglądam regularnie na bloga i obserwuje Cie Ariadno na Facebooku 🙂 Jedyne co mi przeszkadza to brak Disqusa na Twojej stronie :/

  Odpowiedz
 2. Monika Myszka-Wieczerzak
  Monika Myszka-Wieczerzak says:

  Odsłuchałam z zaciekawieniem i jestem pod wrażeniem! To, o czym mówi Małgosia, jest takie klarowne i konkretne. Myślę, że wiele można sobie przepracować, dzięki posłużeniu się listą pytań i cech przedsiębiorcy, o których rozmawiałyście. Sama przeskanowałam siebie i już wiem, nad czym jeszcze powinnam popracować. A najcudowniejsze przesłanie, jakie wynika z tego nagrania, to to, że każdy może stać się przedsiębiorcą, jeśli chce. Dziękuję za inspirację!

  Odpowiedz
 3. Marzena
  Marzena says:

  Dzięki za ten podcast – bardzo cenny i motywujący, a z motywacją u mnie jak z tą wspomnianą sinusoidą.. Bardzo mądre zdania, które podniosą na duchu każdego, kto chce, a jeszcze nie wie jak, albo się po prostu boi działać, zacząć swój biznes. Działanie=działanie 🙂 ale powoli – metodą małych kroczków, bo wtedy jest łatwiej.. Zapisuję na przyszłość, do odsłuchiwania w gorszych chwilach 😉

  Odpowiedz
 4. Małgorzata
  Małgorzata says:

  Nie wiem czy negatywny komentarz się pojawi czy nie ale zaryzykuję.
  Po przesłuchaniu nagrania i przeczytaniu pdf( dla upewnienia się) czuję się zażenowana poradami zaproszonej pani ekspertki. Miałam poczucie, że ktoś przytacza rady z niegdysiejszych kolorowych gazet typu ‚Pani domu’, ‚Wzloty i upadki’ itp. Takie typowe, powierzchowne, płytkie rady z Internetu. I oczywiście typowe hasła, które muszą sie pojawić: zajrzyj w siebie, wsłuchaj się w siebie itd.
  Pani psycholog jest bardzo miła, ale te rady..
  A przykład o milionie, to wg mnie bardziej pasuje podać w środowisku złodziejskim, cinkciarskim niż w dyskusji takiej jak ta. I jak można jeszcze ten przykład analizować!
  Normalna żenada. Wyjatkowa strata czasu.
  Zero oryginalnych myśli, przemysleń własnych, coś od siebie.

  Odpowiedz
  • Ariadna Wiczling
   Ariadna Wiczling says:

   Małgosiu, nie łudzę się, że na 1000 osób, które słuchają podcastu, nie trafi się osoba niezadowolona. Każdy wynosi dla siebie coś innego, każdy co innego słyszy i co innego do niego/niej trafia.

   Odpowiedz
  • Małgorzata
   Małgorzata says:

   Małgosiu, cieszę się, że jednak „zaryzykowalaś” i podzieliłaś się swoją opinią. To dla mnie ważne, by dowiedzieć się, jak są odbierane moje wypowiedzi. Trudno bowiem dobrać słowa i przykłady by były jasne i klarowne dla każdego, niezbyt skomplikowane i jednocześnie dające jak najwięcej wartości. Trudno jednym przekazem trafić do wszystkich i przyznam szczerze, że nawet nie łudzę się, że się da. Myślę też, że dużo zależy od nastawienia osoby sluchającej do tematyki słuchanej wypowiedzi. Jakie są Twoje przekonania na temat rozwoju osobistego? Być może w niego nie wierzysz? Czasem zmiana nastawienia może pomóc wydobyć zupełnie inne treści z tych samych słów. Pozdrawiam.

   Odpowiedz
 5. Kasia
  Kasia says:

  Dziękuję za możliwość wysłuchania rozmowy. Mam prośbę: Małgosia wspomniała o amerykańskich nastolatkach, którzy są sfrustrowani, bo (w)mówiono im, że mogą wszystko. Czy mogę prosić o linka do tych badań? Dziękuję i pozdrawiam serdecznie z Kanady 🙂

  Odpowiedz
 6. Ania M.
  Ania M. says:

  Świetny odcinek! Szczególnie przemawiające to zestawienie faktów i mitów nt. osobowości przedsiębiorcy. Zawsze myślałam, że u nas w rodzinie to mój najstarszy brat jest stworzony do bycia przedsiębiorcą i jako najstarszy z nas pięciorga zabrał całość dla siebie 🙂 (swoją droga naprawdę jest w tym świetny!) No ale to właśnie jest ta niesprzyjajaca myśl… jednocześnie okazuje się, że mam pewne cechy przedsiębiorcy – aktywnie i świadomie poszukuję zmian!

  Odpowiedz
  • Malgorzata
   Malgorzata says:

   Aniu, to wspaniałe, że masz blisko kogoś, kto sobie dobrze radzi w biznesowych zagadnieniach, bo możesz wiele się od niego nauczyć. Z rozmów możesz również wywnioskować, jakimi przekonaniami kieruje się Twój brat, które być może wspierają jego radzenie sobie. Gratuluję odkryć na swój temat – życzę sukcesów i dużo radości z rozwoju zawodowego, jaki sobie zaplanujesz!

   Odpowiedz
 7. Patryk Wójcik
  Patryk Wójcik says:

  Ariadna, kolejny świetny podcast. Bardzo się cieszę, że dzięki Tobie poznałem Panią Małgosię i jej sposób patrzenia na świat. Przedsiębiorczość to jedna z głównych sił napędowych do rozwoju. Warto dzielić się takim podejściem do życia.

  Odpowiedz
  • Malgorzata
   Malgorzata says:

   Patryku, dziękuję za miłe słowa. Masz absolutną rację – przedsiębiorczość bardzo mocno nas rozwija i fajnie się na ten rozwój otworzyć, by życie zawodowe dawało satysfakcję i mogło być prowadzone z sukcesem. Pozdrawiam.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *