PNA28: Czy wiesz czego chcesz? Odkrywanie swojej wizji

Możesz być nie wiem jak produktywna, skreślać zadania z listy zadań jak maszyna, ale jeśli robisz to bez konkretnego celu i planu, to po prostu tracisz czas. Co z tego, że masz codziennie nowy post na blogu? Jaki masz cel prowadzenia go?
Nie trzeba robić wiele, trzeba robić rzeczy, które mają sens.

Oto , co mówi o tym Brian Tracy w książce „Zjedz tę żabę” (polecam!)

Zanim określisz swoją żabę i przygotujesz się do jej połknięcia, musisz uściślić, co chcesz osiągnąć w każdej dziedzinie swojego życia. Jasność w tej kwestii to bezwzględny warunek produktywności. To, że niektórzy potrafią wykonać większą ilość pracy w krótszym czasie, wynika przede wszystkim z uświadomienia sobie jasności celów i zamiarów oraz konsekwencji w ich realizacji.


Chcę, aby ten odcinek podcastu pomógł Ci uzyskać taką właśnie jasność. Jasność własnych celów, swoją wielką wizję.

A czy odkrycie tej wizji i zakończenie „biegania w kółko” może skończyć się płaczem? Dla mnie się skończyło… Zmieniło też moje życie.

Posłuchaj:

Zasubsrybuj ten podcast w iTunes lub Stitcher

W tym odcinku:

 • Mój podcast ma już 1 rok!!!
 • Jaka jest moja wizja sukcesu?
 • Co zmieniło się w moim życiu, od kiedy postanowiłam podążać za moją wizją?
 • Co daje napisanie swojej mowy pogrzebowej?
 • Jak TY możesz odkryć swoją wizję sukcesu i jak Ci to może pomóc?

Ciekawostki, linki wymienione w odcinku:

Do tego odcinka podcastu przygotowałam specjalny prezent – plik audio z medytacją pomagającą odkryć swoją wielką wizję.

Kliknij, aby ściągnąć plik audio z medytacją pomagającą odkryć swoją wielką wizję

Jeśli chcesz posłuchać tego odcinka podcastu na innym urządzeniu (np. na komórce lub odtwarzaczu mp3), to poniżej możesz ściągnąć cały plik:
Kliknij prawym przyciskiem, aby ściągnąć podcast jako plik MP3.

Jak najlepiej słuchać podcastów:

Jeśli czujesz, że chciałabyś lepiej wykorzystać swój czas i słuchać w czasie wykonywania innych czynności (t.j. sprzątanie, jazda samochodem czy w czasie uprawiania sportu) obejrzyj filmiki z instrukcjami „krok po kroku”:

jak słuchać podcastów

Zadaj mi pytanie:

Chcesz zostawić mi wiadomość głosową lub pytanie, na które odpowiem Ci w jednym z odcinków podcastu? Nagraj ją tutaj:

Zostaw mi wiadomość głosową

Zostaw mi recenzję:

Jeśli chcesz, aby również inne kobiety chcące rozwinąć swój biznes online odkryły ten podcast, zostaw mi recenzję w iTunes. Dzięki temu podcast będzie wyżej w rankingach i dotrze do większej liczby osób. Zostaw mi recenzję tutaj:

Kliknij, aby ocenić podcast „Po Nitce Ariadny”

Zasubskrybuj:

Jeżeli podoba Ci się ten podcast, to zasubskrybuj, aby nie przegapić żadnego odcinka:

 • iTunes – dla użytkowników iPhone’ów i iPad’ów
 • Stitcher – pobierz aplikację Stitcher dla Androida i innych modeli telefonów
 • Podcast Addict – aplikacja nr 1 do słuchania podcastów na Androida

Mogą Ci się również spodobać te odcinki podcastu Po Nitce Ariadny:

Twoim zdaniem…

Co najbardziej utkwiło Ci w pamięci po przesłuchaniu tego odcinka? Czy masz swoją wielką wizję? Napisz mi w komentarzu poniżej.
A jeśli podobał Ci się ten odcinek, to podziel się wiadomością o nim ze znajomymi lub fanami na Facebooku i Twitterze!

6 komentarzy:
 1. Ela
  Ela says:

  RANY Ariadna ! Dopiero dziś odsłuchałam podcast , ale co za zbieg okoliczności miałam właśnie wyznaczać sobie cele po lekturze Brayana Tracy. Ściągam sobie medytację i do dzieła. Dziękuję kochana ! <3
  Ależ jestem podekscytowana

  Odpowiedz
 2. Małgorzata
  Małgorzata says:

  Pani Ariadno, niewiem jak Pani to robi, ale znowu trafiła Pani w sedno moich problemów. I choć miałam na wieczór inne plany to już wiem, że ważniejsze będzie dla mnie usiąść i spisać swoje wizje.
  Już kiedyś podobne ćwiczenie robiłam, to było 7 lat temu. Wtedy marzyłam o tym aby pracować z domu, być wolnym finansowo, pomieszkać w ciepłych krajach i mieć tam własne mieszkanie,podróżować, mieć fajną relację z mężem, mieć dwójkę dzieci, dla których będę mogła bez stresu ekonomicznego być z nimi tyle ile mnie będą potrzebować.
  Marzenia się spełniły.Ponad miesiąc temu moje młodsze dziecko poszło do przedszkola a ja mam czas, bo ani dzieci ani firma nie wymagają ode mnie aż tak dużego zangażowania czasowego. Można powiedzieć życie idealne. Jednak brakuje mi czegoś. Owszem mogę odcinać kupony od tego co osiągneliśmy z mężem, mogę zająć się życiem moich dzieci, ale dla mnie wychowanie dzieci to pokazywanie przykładu samym sobą, a nie mówienie co powinny robić samemu tego nierobiąc.
  Dzięki Pani już wiem, czego mi brakuje. Tamta moja wizja obejmowała perspektywę 10 lat i nieszła dalej, bo się bałam wybiegać dalej w przyszłość. Dziś wiem, że muszę stworzyć sobie mowę pogrzebową, aby w ostatniej minucie życia powiedzieć sobie – dobrze wykorzystałaś swoje życie.
  Potwierdzam trzeba mieć swoją wizję życia, jak nie całego to choć kawałka. Bo nie można iść w góry niewiedząc na jaki szczyt się chce wejść lub jakim szlakiem iść. Ja już weszłam na Mont Blanc, czas przygotować sie do wejscia na Everest mojego życia. Dziękuje.

  PS. dziękuję za poprzedni podcast, już widzę pierwsze efekty.

  Odpowiedz
 3. CyprianKajetan
  CyprianKajetan says:

  Świetne porównanie, ja zdecydowanie jestem żółwiem i wolę tuptać do jasno określonego już przeze mnie celu, ale potrzeba też czasu, aby ten cel się wykrystalizował – i wtedy przez jakiś czas człowiek zachowuje się właśnie jak ten królik

  Odpowiedz
 4. Kasia
  Kasia says:

  Niesamowity podcast. Słuchałam z ogromnym zainteresowaniem, a po wysłuchaniu – po prostu napisałam 🙂 Bardzo, bardzo serdecznie dziękuję 😀

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *