PNA02: Jak pokonać strach i opór hamujące rozwój naszego biznesu?

Opór i strach to coś, co towarzy nam na co dzień i ewolucyjnie jest naszym mechanizmem obronnym. Może nam jednak również bardzo przeszkadzać i nas hamować.

Zobacz, jakie ja napotkałam trudności w ciągu ostatnich miesięcy i jak sobie z nimi poradziłam.

Posłuchaj tego odcinka:

Zasubsrybuj ten podcast w iTunes lub Stitcher

W tym odcinku usłyszysz o:

 • Jakie mamy wzorce zachowań przy wykonywaniu rzeczy ważnych?
 • W jaki sposób ja poradziłam sobie ze złymi wzorcami zachowań?
 • Jak rozpoczęłam współpracę Derekiem Halpernem z Social Triggers?
 • Jakie opory miałam podczas nagrywania pierwszych odcinków tego podcastu?
 • Jak Ty możesz poradzić sobie z własnym strachem?

Kliknij prawym przyciskiem, aby ściągnąć podcast jako plik MP3.

Ciekawostki, linki wymienione w odcinku:

Jak najlepiej słuchać podcastów:

Jeśli czujesz, że chciałabyś lepiej wykorzystać swój czas i słuchać w czasie wykonywania innych czynności (t.j. sprzątanie, jazda samochodem czy w czasie uprawiania sporu) obejrzyj filmiki z instrukcjami „krok po kroku”:
 
jak słuchać podcastów

Zadaj mi pytanie:

Chcesz zostawić mi wiadomość głosową lub pytanie, na które odpowiem Ci w jednym z odcinków podcastu? Nagraj ją tutaj:

Zostaw mi wiadomość głosową

Zostaw mi recenzję:

Jeśli chcesz, aby również inne kobiety chcące rozwinąć swój biznes online odkryły ten podcast, zostaw mi recenzję w iTunes. Dzięki temu podcast będzie wyżej w rankingach i dotrze do większej liczby osób. Zostaw mi recenzję tutaj:

Kliknij, aby ocenić podcast „Po Nitce Ariadny”

Zasubskrybuj:

Jeżeli podoba Ci się ten podcast, to zasubskrybuj, aby nie przegapić żadnego odcinka:

 • iTunes – dla użytkowników iPhone’ów i iPad’ów
 • Stitcher – pobierz aplikację Stitcher dla Androida i innych modeli telefonów

Transkrypt podcastu:

Tutaj możesz ściągnąć transkrypt tego odcinka podcastu Po Nitce Ariadny jako plik PDF

23 komentarzy:
 1. Social Media Rybka
  Social Media Rybka says:

  Dokładnie, nie robię tego, co chciałam, a słucham Twojego podcastu! 😀 Mój znajomy na studiach tuż przed sesją nagle zaczynasz szorować patelnie, ich spody. Przecież to są sprawy nie cierpiące zwłoki… 😉 Kiedyś wykładowca na studiach uświadomił mi, że prokrastynujemy przez (m.in.) perfekcjonizm. I bardzo się z tym zgadzam. Ale, co dziwne, są takie sprawy, które tak mnie wciągają, że je po prostu robię. Nie mam pojęcia, od czego to zależy. Intuicja, pasja, wartości?

  Odpowiedz
 2. Joanna
  Joanna says:

  Hahaha! Zamiast robić to co zaplanowane, myłam okna i słuchałam Twojego podcastu! Cóż za wyczucie chwili 😉 Idealny temat dla mnie! Just do it! Dziękuję!

  Odpowiedz
 3. Anna Bednarczuk
  Anna Bednarczuk says:

  Ja dla odmiany słuchałam podcastu przy gotowaniu zupy, co miałam w harmonogramie na wieczór, po tym, jak uporam się z ważnymi sprawami. Choć to wcale nie znaczy że jestem wolna od „czynności zastępczych wielkiej wagi” wybieranych w obliczu oporu… Tak więc bardzo dziękuję za wskazanie, skąd bierze się ten opór, i że to znak, że to jest właśnie ta ważna sprawa która należy się zająć. To będzie moja „sygnalizacja świetlna” od dziś. Dziękuję jeszcze za podzielenie się swoją historią – to bardzo budujące, że nie tylko ja przechodzę przez lęki i opory w obliczu zmiany i „odsłonięcia” (jak w sytuacji wypuszczenia w eter podcastu – do czego zresztą też się przymierzam:) Dzięki i fajnie, że podcastujesz!

  Odpowiedz
 4. Kasia Równy
  Kasia Równy says:

  Cudowny podcast 🙂 na pewno będę do niego wracać, bardzo szczery i motywujący.
  Człowiek jednak jest leniwy z natury, trzeba to świadomie przezwyciężyć, siłą wypchnąć się poza strefę komfortu i wykorzystywać swój prawdziwy potencjał.

  Wielkie dzięki, Ariadno! Twoje podcasty są prześwietne, jesteś do tego stworzona – nie każdy potrafi wykładać w tak przejrzysty i up to the point sposób. <3

  Odpowiedz
  • Ariadna Wiczling
   Ariadna Wiczling says:

   Dziękuję, Kasiu! Życzę Ci wykorzystania swojego potencjału i talentów 🙂

   A jeśli masz konto na iTunes, to proszę zostaw tam też recenzję, dzięki temu więcej osób „sięgnie” po podcast.

   Odpowiedz
 5. Gosia
  Gosia says:

  Też tak mam. Nieraz baaardzo długo zbieram się do jakiegoś zadania. Mnie przeważnie blokuje fakt, że nie mam pełnego precyzyjnego wyobrażenie o celu albo o ścieżce dojścia do niego. To mnie potrafi zablokować na długie miesiące.

  Odpowiedz
  • Ariadna Wiczling
   Ariadna Wiczling says:

   Hej Gosia 🙂 a próbowałaś może robić sobie takie tablice z wizualizacjami swojego celu? Może to by pomogło? Możesz na przykład zgromadzić zdjęcia ilustrujące w jakiś sposób Twój cel? I potem wiedząc, gdzie dążysz, możesz podzielić to na mniejsze i mniejsze części/zadania?
   Z drugiej strony takiego 100% precyzyjnego wyobrażenia to chyba nie ma nigdy? I może musisz się z tym jakoś pogodzić?

   Nie znam dokładnie sytuacji, wiec tylko gdybam.

   Odpowiedz
 6. Martyna
  Martyna says:

  Dzięki za ten podkast, dał mi dużo sił w podjęciu ważnej dla mnie decyzji. „Im większy opór, tym większa nagroda” muszę sobie to gdzieś napisać w widocznym miejscu. Pozdrawiam :*

  Odpowiedz
 7. Weronika
  Weronika says:

  Wow. A myślałam, że to jakieś moje lenistwo.W głowie jest pomysł, w zasobach talent, umiejętności, wiedza (tak myślę), ale jednak omijam temat szerokim łukiem. Tzn wydaje mi się, że chciałabym, aby to było, ale mam ogromny paraliż przed zrobieniem czegokolwiek w tym kierunku.
  Chcę Ci powiedzieć DZIĘKUJĘ. Wspomniałaś, że nie było łatwo podzielić się osobistą historią, więc tym bardziej bardzo doceniam. Pomogłaś mi w innym spojrzeniu na sprawę. Teraz wiem, że muszę trochę pokonać, przełamać sama siebie i JUST DO IT 🙂
  Dobrego dnia 🙂

  Odpowiedz
 8. Nina
  Nina says:

  Cześć 🙂 Po pierwsze, dziękuję. Nie wiem, jakim cudem trafiłam na Twoją stronę, ale jestem temu cudowi niezmiernie wdzięczna. A po drugie… tym czymś, co odkładałam na potem, lepszy dzień, lepszą kondycję, była 60 minutowa medytacja z praktyką właściwego jogicznego oddechu (a nie jak dotychczas – codziennie po 30-45 minut). I udało się! Po wysłuchaniu Ciebie zasiadłam, wyłączyłam sprzęty i… Co to ma wspólnego z biznesem? – coraz bardziej profesjonalnie zajmuję się szkoleniami (coachingiem) z pranajamy (jogicznego oddechu) w połączeniu z medytacją. Prowadzę też blog tematyczny. Z niecierpliwością czekam na jutrzejszy webinar. Uściski!

  Odpowiedz
 9. Agnieszka M. Dudek
  Agnieszka M. Dudek says:

  Myślę, że pewne rzeczy uświadamiamy sobie dopiero wówczas, kiedy zostaną nazwane i trafią na podatny grunt. W moim przypadku też tak jest, że odkładam to co ważne, bo po prostu się tego boję. A najbardziej krytyki. To jest chyba ten podstawowy element, który mnie blokuje. Powoli zaczynam wychodzić z tego „dołka”, ale jeszcze dużo pracy przede mną. Dziękuję Ariadno za podcast! Bardzo dobry materiał!

  Odpowiedz
 10. Kasia
  Kasia says:

  Cześć 🙂
  Temat nie jest dla mnie nowy, ale należy do tych, które warto przypominać co jakiś czas, bo zawsze ten opór się pojawia i do końca moich dni będę z nim pewnie walczyć.
  Nie miałam świadomości natomiast, że dotyczy on aż tak wielu osób. Myślałam, że to raczej nasze „polskie wychowanie”, a nie psychologiczna norma.
  Pozdrawiam bardzo!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *