PNA24: Nie rezygnuj mimo trudnych początków

Zaczynając swój biznes zawsze spotykamy się z niepewnością, czasem nawet frustracją, że coś nie wychodzi tak, jak było zaplanowane. Pytanie – czy i kiedy się poddać? Czy może zmienić kierunek?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale gdy widzimy, że przez dłuższy czas nasze starania nie przynoszą efektów, to może czas na małą weryfikację. A przede wszystkim na zbadanie rynku!

Wielokrotnie mówiłam o tym jak kilka lat temu próbowałam bez powodzenia rozkręcić biznes, który nie miał szans na powodzenie. Po prostu nie miałam pojęcia czego chce publiczność, którą wtedy zgromadziłam (poświęcając na to niezliczone godziny pracy oczywiście).

Wiem, że nie tylko ja popełniłam takie błędy. Zrobiło to (i zrobi) jeszcze wiele osób. Aby Ciebie to nie spotkało chcę Ci przedstawić historię Moniki Baczewskiej-Alexandropoulou, która jest autorką świetnie sprzedającego się plannera do organizacji czasu.

Simple Planner
Monika opowie nam jak była w stanie stworzyć fizyczny produkt, który na początku zaprojektowała tylko dla siebie. Co zrobiła, gdy okazało się, że jej pomysł na sprzedaż produktów do organizacji przyjęć nie zapewnia takich dochodów, na jakie liczyła na początku?

Posłuchaj:

Zasubsrybuj ten podcast w iTunes lub Stitcher

W tym odcinku:

 • Jak to się stało, że Monika zaczęła produkować własny planner?
 • Jak podzielić rolę mamy z własną karierą?
 • Blogowanie jako metoda kreacji własnego biznesu.
 • Jak zmienić hobby na biznes?
 • Jak zacząć biznes on-line i jak wybrać swoją niszę?

Ciekawostki, linki wymienione w odcinku:

Jeśli chcesz posłuchać tego odcinka podcastu na innym urządzeniu (np. na komórce lub odtwarzaczu mp3), to poniżej możesz ściągnąć cały plik:
Kliknij prawym przyciskiem, aby ściągnąć podcast jako plik MP3.

Mogą Ci się również spodobać te odcinki podcastu Po Nitce Ariadny:

Jak najlepiej słuchać podcastów:

Jeśli czujesz, że chciałabyś lepiej wykorzystać swój czas i słuchać w czasie wykonywania innych czynności (t.j. sprzątanie, jazda samochodem czy w czasie uprawiania sporu) obejrzyj filmiki z instrukcjami „krok po kroku”:
 
jak słuchać podcastów

Zadaj mi pytanie:

Chcesz zostawić mi wiadomość głosową lub pytanie, na które odpowiem Ci w jednym z odcinków podcastu? Nagraj ją tutaj:

Zostaw mi wiadomość głosową

Zostaw mi recenzję:

Jeśli chcesz, aby również inne kobiety chcące rozwinąć swój biznes online odkryły ten podcast, zostaw mi recenzję w iTunes. Dzięki temu podcast będzie wyżej w rankingach i dotrze do większej liczby osób. Zostaw mi recenzję tutaj:

Kliknij, aby ocenić podcast „Po Nitce Ariadny”

Zasubskrybuj:

Jeżeli podoba Ci się ten podcast, to zasubskrybuj, aby nie przegapić żadnego odcinka:

 • iTunes – dla użytkowników iPhone’ów i iPad’ów
 • Stitcher – pobierz aplikację Stitcher dla Androida i innych modeli telefonów
 • Podcast Addict – aplikacja nr 1 do słuchania podcastów na Androida

Transkrypt podcastu:

Tutaj możesz ściągnąć transkrypt tego odcinka podcastu Po Nitce Ariadny jako plik PDF

Twoim zdaniem…

Co najbardziej utkwiło Ci w pamięci po przesłuchaniu tego odcinka? Czy masz już produkt, który się dobrze sprzedaje (fizyczny lub elektroniczny) czy dopiero planujesz jego stworzenie? Napisz mi w komentarzu poniżej.
A jeśli podobał Ci się ten wywiad, to podziel się wiadomością o nim ze znajomymi lub fanami na Facebooku i Twitterze.

9 komentarzy:
 1. Maria
  Maria says:

  Dziękuję za bardzo wartościowy podcast. Bardzo motywujący dla mnie i na czasie dla mnie. Cały czas mam momenty zwątpienia w swoje pomysły, ale dzięki Tobie, podnoszę się na duchu. Dzięki!

  Odpowiedz
 2. Patryk Wójcik
  Patryk Wójcik says:

  Bardzo fajny odcinek. Można powiedzieć, że taka prawdziwa historia. W życiu nie wszystko wychodzi nam od razu, a czasem przypadek daje nam siłę i motywację w momencie, który jest dla nas przełomowy.

  Jednak „przypadek” nie dzieje się sam z siebie. To nasza praca, to nasze małe kroki powodują, że pojawia się możliwość. Widać, że Monika nie siedziała z założonymi rękoma, a realizowała swoją pasję. Nawet nie przewidziała tego, że tak jej się to zwróci.

  Stare prawidła biznesowe mówią, że najlepsze są produkty, które rozwiązują nasze własne problemy, ponieważ zawsze może znaleźć się ktoś, kto ma podobny problem. Dalszych sukcesów życzę!

  Odpowiedz
 3. Kamila
  Kamila says:

  Bardzo przydatny odcinek. Wiele osób robi rzeczy po omacku, nie sprawdza, rzuca się na głęboką wodę. Jeśli nie ma się promocyjnego wsparcia dodatkowo to bardzo łatwo o niepowodzenie pomysłu, nawet jeśli jest dobry (choć nie zawsze musi). Myślę, że ten podcast to właśnie taka dobra lekcja tego czego nie robić na pewno i co robić jak już się błędy popełniło 🙂

  Odpowiedz
 4. Justyna
  Justyna says:

  Historia Moniki naprawdę dała mi nadzieję. Często jest tak, że życie nas zaskakuje. Jeżeli potrafimy interpretować dobrze znaki, które się pojawiają i będziemy szły głosem serca, wtedy na pewno coś dobrego się zdarzy. Nie wiem, jak Ty to robisz, ale naprawdę świetnie się Ciebie słucha.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *