PNA12: Praktyczne porady biznesowe Izy Makosz

Zastanawiasz się czasem co zrobić, aby Twój biznes osiągnął sukces?

Myślę, że nie ma jednej uniwersalnej zasady, nie ma recepty na sukces. Jest jednak coś, co możesz zrobić, aby sobie pomóc. I jest to korzystanie z doświadczenia innych osób, które są tam, gdzie Ty chcesz być.

Możesz obserwować ich strategie, stronę internetową, oglądać ich na video czy na webinarach. I uczyć się. Możesz też czytać książki.

Czy wiesz, że za cenę książki możesz zdobyć wiedzę wartą wiele, wiele tysięcy złotych? Kiedyś słyszałam taką opinię, że „jeśli przeczytam książkę i wprowadzę w życie tylko jedną zmianę na podstawie tego, co przeczytałam i ta zmiana przyniesie mi rezultat (np. tysiąc złotych zysku), to inwestycja w książkę jest jedną z najlepszych inwestycji”.

Niektórzy autorzy książek przelewają na papier wszystkie swoje doświadczenia! Ile taka wiedza jest warta?

Następnym razem, jak przeczytasz książkę, która Cię zainspiruje, wprowadź w życie jedną zmianę, na początek. I obserwuj ile było to warte. Samo czytanie to za mało, pamiętaj.

Gościem dzisiejszego odcinka podcastu jest Iza Makosz, autorka książki „Gra o biznes sezon I”, która dzieli się swoim 8 letnim doświadczeniem jako właścicielka sieci salonów „Time for Wax” i założycielka „Time for Business TV” – telewizji internetowej dla przedsiębiorczych kobiet.

Opowiada o tym jak prowadzić biznes, jak go rozwijać, jak się wyróżnić wśród konkurencji. Iza potrafi się dzielić swoimi doświadczeniami i wiedzą jak mało kto, a do tego ma niesamowitą energię.

Ciekawa jestem ile jej rady będą dla Ciebie warte – czekam na opinie w komentarzach!

Posłuchaj tego odcinka:

Zasubsrybuj ten podcast w iTunes lub Stitcher

 

W tym odcinku usłyszysz:

 • jak znaleźć pomysł na biznes – czy lepiej się specjalizować, czy nie?
 • jak zarządzać ludźmi w zespole
 • jak rekrutować dobrych pracowników
 • jak dbać o to, aby firma się rozwijała i rosła liczba klientów

Kliknij prawym przyciskiem, aby ściągnąć podcast jako plik MP3.

Ciekawostki, linki wymienione w odcinku:

Jak najlepiej słuchać podcastów:

Jeśli czujesz, że chciałabyś lepiej wykorzystać swój czas i słuchać w czasie wykonywania innych czynności (t.j. sprzątanie, jazda samochodem czy w czasie uprawiania sporu) obejrzyj filmiki z instrukcjami „krok po kroku”:
 
jak słuchać podcastów

Zadaj mi pytanie:

Chcesz zostawić mi wiadomość głosową lub pytanie, na które odpowiem Ci w jednym z odcinków podcastu? Nagraj ją tutaj:

Zostaw mi wiadomość głosową

Zostaw mi recenzję:

Jeśli chcesz, aby również inne kobiety chcące rozwinąć swój biznes online odkryły ten podcast, zostaw mi recenzję w iTunes. Dzięki temu podcast będzie wyżej w rankingach i dotrze do większej liczby osób. Zostaw mi recenzję tutaj:

Kliknij, aby ocenić podcast „Po Nitce Ariadny”

Zasubskrybuj:

Jeżeli podoba Ci się ten podcast, to zasubskrybuj, aby nie przegapić żadnego odcinka:

 • iTunes – dla użytkowników iPhone’ów i iPad’ów
 • Stitcher – pobierz aplikację Stitcher dla Androida i innych modeli telefonów

Transkrypt podcastu:

Tutaj możesz ściągnąć transkrypt tego odcinka podcastu Po Nitce Ariadny jako plik PDF

15 komentarzy:
 1. charmante
  charmante says:

  Bardzo mi się podobało. Uzmysłowiło mi to jakie popełniłam błędy. Pieniądz był lecz doświadczenia nabywałam w trakcie. Jestem jedną z osób, która miała kapitał, zatrudniła ludzi i skończyłam z długami. Po tym wszystkim stwierdziłam, że jeśli budować biznes to tylko budując własną markę, a franczyzę omijać z daleka. Zabrakło mi jednej informacji tutaj – czy Iza posiada własne lokale czy je wynajmuje? Mnie zjadły bardzo duże czynsze, wydawało się, że przetrwam się ten kryzys. Ale trzeba było powiedzieć sobie dość. Po zamknięciu biura podróży – minęło 3 lata – zastanawiam się co nowego mogłabym wprowadzić u siebie. Piszę bloga, ale w niczym się nie wyróżnia od innych. Może tym, że jeżdżę tylko z all inclusive. Dziękuję, będę szukała tego swojego efektu WOW – pozdrawiam – M.

  Odpowiedz
 2. Anna Kulikowska
  Anna Kulikowska says:

  Treść niewątpliwie wartościowa. Ale ciągłe wtrącanie angielskich słów mi osobiście przeszkadzało w odbiorze: „mamy taki agreement”, „staram się być open”, „masz learning”. To nie są słowa, które nie mają polskich odpowiedników, żeby była konieczność zastępowania ich angielskimi. Dbajmy o swój język:)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *