PNA11: Udział w konferencjach a rozwój biznesu

Kiedy pierwszy raz wyjechałam na szkolenie, na którym miałam poznać kilku bardzo znanych blogerów amerykańskich dosłownie miałam to przeczucie, że moje życie się zmieni na zawsze. I to jest właśnie magia poznania kogoś na żywo.

Fajnie jest poznać znane osoby ze swojej niszy, ale tak samo nie bez znaczenia jest spotkanie osób, które robią to samo, co Ty i chętnie się dzielą swoimi doświadczeniami.

W tym odcinku podcastu rozmawiam z Izabelą Russell, Polką mieszkającą w Anglii, współwłaścicielką firmy „Music Radio Creative”, która zajmuje się tworzeniem podkładów muzycznych i efektów dźwiękowych do podcastów i innych produkcji. Tworzy też jedną z największych konferencji europejskich na temat nowych mediów (blogowanie, video, podcasting) – New Media Europe.

Uczestniczyłam w tej konferencji w zeszłym roku i w czerwcu również się wybieram na tegoroczną edycję. Izabela i jej mąż Mike stworzyli niesamowitą atmosferę, która na dodatek trwa również po konferencji w grupie facebookowej.

Iza w rozmowie uchyla rąbka tajemnicy i opowiada jak udało im się zgromadzić tylu świetnych ludzi oraz skłonić znane w niszy new media osoby do przyjazdu na konferencję.

Posłuchaj tego odcinka:

Zasubsrybuj ten podcast w iTunes lub Stitcher

Oto pamiątka z konferencji New Media Europe 2015:
New Media Europe 2015
U góry od lewej: Izabela Russell, Cliff Ravenscraft, ja, Mike Russell, na dole: Michał Szafrański.

W tym odcinku usłyszysz:

 • jak zaczęła się przygoda Izabeli z dźwiękiem i jego obróbką oraz z podcastami?
 • jak Izabela z mężem zdobyli rozgłos i uznanie klientów-celebrytów wśród podcasterów, takich jak Cliff Ravenscraft czy Pat Flynn
 • jak Iza widzi przyszłość podcastów w Polsce i na świecie?
 • jak zorganizować taką dużą konferencję jak New Media Europe i jak zdobywa się wpływowych speakerów?

Kliknij prawym przyciskiem, aby ściągnąć podcast jako plik MP3.

Ciekawostki, linki wymienione w odcinku:

Jak najlepiej słuchać podcastów:

Jeśli czujesz, że chciałabyś lepiej wykorzystać swój czas i słuchać w czasie wykonywania innych czynności (t.j. sprzątanie, jazda samochodem czy w czasie uprawiania sporu) obejrzyj filmiki z instrukcjami „krok po kroku”:
 
jak słuchać podcastów

Zadaj mi pytanie:

Chcesz zostawić mi wiadomość głosową lub pytanie, na które odpowiem Ci w jednym z odcinków podcastu? Nagraj ją tutaj:

Zostaw mi wiadomość głosową

Zostaw mi recenzję:

Jeśli chcesz, aby również inne kobiety chcące rozwinąć swój biznes online odkryły ten podcast, zostaw mi recenzję w iTunes. Dzięki temu podcast będzie wyżej w rankingach i dotrze do większej liczby osób. Zostaw mi recenzję tutaj:

Kliknij, aby ocenić podcast „Po Nitce Ariadny”

Zasubskrybuj:

Jeżeli podoba Ci się ten podcast, to zasubskrybuj, aby nie przegapić żadnego odcinka:

 • iTunes – dla użytkowników iPhone’ów i iPad’ów
 • Stitcher – pobierz aplikację Stitcher dla Androida i innych modeli telefonów

Transkrypt podcastu:

Tutaj możesz ściągnąć transkrypt tego odcinka podcastu Po Nitce Ariadny jako plik PDF

7 komentarzy
 1. Ela Ustupska
  Ela Ustupska says:

  Bardzo fajny odcinek. Rzeczywiście inspirująca rozmowa. Iza wydaje się być mega sympatyczną osobą 🙂 Sama organizuję wydarzenia w grupie Women in Technology (choć na mniejszą skalę), więc fajnie jest posłuchać o doświadczeniach innych osób w tej dziedzinie 🙂 Dziękuję za ten wywiad.

  Odpowiedz
 2. Ewelina
  Ewelina says:

  Bardzo fajny wywiad. Dużo konkretów. Czekam aż Music Radio Creative zacznie obsługiwać Polaków. Od razu sprawdziłam ich ofertę. Niestety na razie brakuje „głosów” w dziale „Create Your Custom Audio” w języku polskim. Podejrzewam, że to kwestia czasu 🙂

  Odpowiedz
 3. Ilona
  Ilona says:

  Ariadna, kolejny świetny odcinek. Od pewnego czasu, jeżdżąc samochodem po Trójmieście, słucham Twoich podcastów. R E W E L A C J A ! Ma sporo do nadrobienia 🙂 Dzisiejszy wywarł na mnie szczególną uwagę, ponieważ zabieram się sama do robienia filmików i myślę o podcasting o tematyce kulinarnej (choć to jeszcze odległy projekt). Słuchając między innymi Ciebie doszłam do wniosku, że ta branża nie ogranicza się tylko do podawania kotletów i przepisów na blogu. Postanowiłam wyjść przed szereg… Chłonę Cię całą sobą i stawiam coraz większe kroki. Cieszę się, że spotkałam Ciebie i Twoją pracę na swojej drodze.
  Izabela – super 🙂 Musze poznać Twoją ofertę, poszukuję fajnych podkładów do swojego intro. Świetna robota dziewczyny.
  Ściskam Ilona

  Odpowiedz

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *