PNA11: Udział w konferencjach a rozwój biznesu

Kiedy pierwszy raz wyjechałam na szkolenie, na którym miałam poznać kilku bardzo znanych blogerów amerykańskich dosłownie miałam to przeczucie, że moje życie się zmieni na zawsze. I to jest właśnie magia poznania kogoś na żywo.

Fajnie jest poznać znane osoby ze swojej niszy, ale tak samo nie bez znaczenia jest spotkanie osób, które robią to samo, co Ty i chętnie się dzielą swoimi doświadczeniami.

W tym odcinku podcastu rozmawiam z Izabelą Russell, Polką mieszkającą w Anglii, współwłaścicielką firmy „Music Radio Creative”, która zajmuje się tworzeniem podkładów muzycznych i efektów dźwiękowych do podcastów i innych produkcji. Tworzy też jedną z największych konferencji europejskich na temat nowych mediów (blogowanie, video, podcasting) – New Media Europe.

Uczestniczyłam w tej konferencji w zeszłym roku i w czerwcu również się wybieram na tegoroczną edycję. Izabela i jej mąż Mike stworzyli niesamowitą atmosferę, która na dodatek trwa również po konferencji w grupie facebookowej.

Iza w rozmowie uchyla rąbka tajemnicy i opowiada jak udało im się zgromadzić tylu świetnych ludzi oraz skłonić znane w niszy new media osoby do przyjazdu na konferencję.

Posłuchaj tego odcinka:

Zasubsrybuj ten podcast w iTunes lub Stitcher

Oto pamiątka z konferencji New Media Europe 2015:
New Media Europe 2015
U góry od lewej: Izabela Russell, Cliff Ravenscraft, ja, Mike Russell, na dole: Michał Szafrański.

W tym odcinku usłyszysz:

 • jak zaczęła się przygoda Izabeli z dźwiękiem i jego obróbką oraz z podcastami?
 • jak Izabela z mężem zdobyli rozgłos i uznanie klientów-celebrytów wśród podcasterów, takich jak Cliff Ravenscraft czy Pat Flynn
 • jak Iza widzi przyszłość podcastów w Polsce i na świecie?
 • jak zorganizować taką dużą konferencję jak New Media Europe i jak zdobywa się wpływowych speakerów?

Kliknij prawym przyciskiem, aby ściągnąć podcast jako plik MP3.

Ciekawostki, linki wymienione w odcinku:

Jak najlepiej słuchać podcastów:

Jeśli czujesz, że chciałabyś lepiej wykorzystać swój czas i słuchać w czasie wykonywania innych czynności (t.j. sprzątanie, jazda samochodem czy w czasie uprawiania sporu) obejrzyj filmiki z instrukcjami „krok po kroku”:
 
jak słuchać podcastów

Zadaj mi pytanie:

Chcesz zostawić mi wiadomość głosową lub pytanie, na które odpowiem Ci w jednym z odcinków podcastu? Nagraj ją tutaj:

Zostaw mi wiadomość głosową

Zostaw mi recenzję:

Jeśli chcesz, aby również inne kobiety chcące rozwinąć swój biznes online odkryły ten podcast, zostaw mi recenzję w iTunes. Dzięki temu podcast będzie wyżej w rankingach i dotrze do większej liczby osób. Zostaw mi recenzję tutaj:

Kliknij, aby ocenić podcast „Po Nitce Ariadny”

Zasubskrybuj:

Jeżeli podoba Ci się ten podcast, to zasubskrybuj, aby nie przegapić żadnego odcinka:

 • iTunes – dla użytkowników iPhone’ów i iPad’ów
 • Stitcher – pobierz aplikację Stitcher dla Androida i innych modeli telefonów

Transkrypt podcastu:

Tutaj możesz ściągnąć transkrypt tego odcinka podcastu Po Nitce Ariadny jako plik PDF

7 komentarzy:
 1. Ela Ustupska
  Ela Ustupska says:

  Bardzo fajny odcinek. Rzeczywiście inspirująca rozmowa. Iza wydaje się być mega sympatyczną osobą 🙂 Sama organizuję wydarzenia w grupie Women in Technology (choć na mniejszą skalę), więc fajnie jest posłuchać o doświadczeniach innych osób w tej dziedzinie 🙂 Dziękuję za ten wywiad.

  Odpowiedz
 2. Ewelina
  Ewelina says:

  Bardzo fajny wywiad. Dużo konkretów. Czekam aż Music Radio Creative zacznie obsługiwać Polaków. Od razu sprawdziłam ich ofertę. Niestety na razie brakuje „głosów” w dziale „Create Your Custom Audio” w języku polskim. Podejrzewam, że to kwestia czasu 🙂

  Odpowiedz
 3. Ilona
  Ilona says:

  Ariadna, kolejny świetny odcinek. Od pewnego czasu, jeżdżąc samochodem po Trójmieście, słucham Twoich podcastów. R E W E L A C J A ! Ma sporo do nadrobienia 🙂 Dzisiejszy wywarł na mnie szczególną uwagę, ponieważ zabieram się sama do robienia filmików i myślę o podcasting o tematyce kulinarnej (choć to jeszcze odległy projekt). Słuchając między innymi Ciebie doszłam do wniosku, że ta branża nie ogranicza się tylko do podawania kotletów i przepisów na blogu. Postanowiłam wyjść przed szereg… Chłonę Cię całą sobą i stawiam coraz większe kroki. Cieszę się, że spotkałam Ciebie i Twoją pracę na swojej drodze.
  Izabela – super 🙂 Musze poznać Twoją ofertę, poszukuję fajnych podkładów do swojego intro. Świetna robota dziewczyny.
  Ściskam Ilona

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *