PNA15: Wyzwania jako sposób na budowanie listy e-mail i zaangażowania

Coraz więcej osób jest świadomych jak bardzo ważne jest budowanie listy e-mail. Dobrze jest mieć dużo osób zaangażowanych na Facebooku, Twitterze czy Instagramie, ale tylko posiadanie listy e-mail daje nam gwarancję, że będziemy mogli się zawsze kontaktować z naszymi klientami i potencjalnymi klientami.

Zastanów się – co byś zrobiła, gdyby Facebook jutro przestał istnieć? Czy Twój biznes jest na taką możliwość „odporny”?

Kolejnym istotnym faktem jest to, że Twoi subskrybenci kupują dużo częściej, niż fani na Facebooku czy na innej platformie.

Warto utrzymywać z nimi kontakt, dostarczać im ciekawych informacji, np. o nowych postach na blogu, itd. Ale absolutnie nie zaśmiecać wiadomościami.

Bardziej od ilości subskrybentów liczy się ich zaangażowanie – bo zaangażowane osoby otwierają maile, czytają je, przechodzą na naszą stronę internetową.

Gabriela Kuca, która jest moim gościem w tym odcinku podcastu, opowiada jak tylko przy swoim pierwszym wyzwaniu poznała lepiej swoich subskrybentów, pomogła im i zwiększyła listę o 250 osób (nie o 150, jak mówi w wywiadzie).

Wśród tych osób zdobyła tez klientów!

Jak taki regularny wzrost wpłynąłby na Twój biznes online?

Posłuchaj tego odcinka:

Zasubsrybuj ten podcast w iTunes lub Stitcher

W tym odcinku usłyszysz:

 • co to jest wyzwanie i jak je zorganizować?
 • jak promować swoje wyzwanie?
 • co zrobić, aby osoby, które się zapisują, angażowały się?

Kliknij prawym przyciskiem, aby ściągnąć podcast jako plik MP3.

Ciekawostki, linki wymienione w odcinku:

Jeśli zachęciłyśmy Cię do zrobienia wyzwania, to koniecznie daj nam znać w komentarzach i wrzuć link do swojego wyzwania lub napisz o wrażeniach po swoim wyzwaniu. Super, jeśli podzielisz się własnymi wskazówkami!

Jak najlepiej słuchać podcastów:

Jeśli czujesz, że chciałabyś lepiej wykorzystać swój czas i słuchać w czasie wykonywania innych czynności (t.j. sprzątanie, jazda samochodem czy w czasie uprawiania sporu) obejrzyj filmiki z instrukcjami „krok po kroku”:
 
jak słuchać podcastów

Zadaj mi pytanie:

Chcesz zostawić mi wiadomość głosową lub pytanie, na które odpowiem Ci w jednym z odcinków podcastu? Nagraj ją tutaj:

Zostaw mi wiadomość głosową

Zostaw mi recenzję:

Jeśli chcesz, aby również inne kobiety chcące rozwinąć swój biznes online odkryły ten podcast, zostaw mi recenzję w iTunes. Dzięki temu podcast będzie wyżej w rankingach i dotrze do większej liczby osób. Zostaw mi recenzję tutaj:

Kliknij, aby ocenić podcast „Po Nitce Ariadny”

Zasubskrybuj:

Jeżeli podoba Ci się ten podcast, to zasubskrybuj, aby nie przegapić żadnego odcinka:

 • iTunes – dla użytkowników iPhone’ów i iPad’ów
 • Stitcher – pobierz aplikację Stitcher dla Androida i innych modeli telefonów

Transkrypt podcastu:

Tutaj możesz ściągnąć transkrypt tego odcinka podcastu Po Nitce Ariadny jako plik PDF

15 komentarzy:
 1. Agata Kuflewicz
  Agata Kuflewicz says:

  Dzięki dziewczyny za praktyczne wskazówki, takie i z głowy i z serca jednocześnie! Też myślę o swoim wyzwaniu, o kobiecej miłości do całej siebie i jak będzie gotowe to na pewno się pochwalę! Teraz będzie mi dużo łatwiej je przeprowadzić.

  Odpowiedz
 2. Patryk Wójcik
  Patryk Wójcik says:

  Właśnie przesłuchałem ten odcinek. To prawda słucha Cię coraz więcej mężczyzn. Świetny odcinek, do którego bardzo dużo pozytywnej energii wniosła Gabriela. Naprawdę coś w tej kobiecej sile jest. Imponuje mi to, że tak sobie pomagacie (kobiety) w biznesie. Wspólny rozwój i zorganizowanie, coś fantastycznego. A jak opowiadam o tym na różnych spotkaniach, to trochę widać męskiej zazdrości i niedowierzania w tę organizację. Dla mnie jesteście super i zawsze chętnie będę wspierał takie działania.

  Odpowiedz
 3. Ela Obara
  Ela Obara says:

  Witam,

  Bardzo ciekawy blog i pomysł na zwiększenie listy, ale przede wszystkim zaangażowania. Mam tak jak Gabriela. Teraz chodzi mi po głowie, żeby wprowadzić to u siebie.
  Obie Panie super 🙂 Gabrielę już znam, a Ariadnę poznam 😉 Właśnie chcę się nauczyć jak zrobić taki profesjonalny podcast 😉

  Pozdrawiam pozytywnie 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *